Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I Niedziela Adwentu
29. 11. 2015 r.

 

1. Dziś pierwsza niedziela Adwentu; msze św. o 7.30, 10.00 i 16.00; o godz. 15.30 rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP i odmówimy różaniec w intencji zmarłych.
Rozpoczyna się świąteczna akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom pod hasłem: „Głodni Miłosierdzia”; świeczki wigilijne i kartki świąteczne – rozprowadzać będą w naszych rodzinach, w tym tygodniu, w godzinach popołudniowych dzieci z SKC.
Panowie kościelny i organista rozpoczną tradycyjne odwiedziny naszych rodzin z opłatkami – proszę o godne ich przyjęcie.
Po każdej mszy św. spotkanie formacyjne LSO.

2. W liturgii w tym tygodniu:

W dni powszednie, w adwencie, godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 600, msza św. roratnia z udziałem dorosłych o 6.15 i msza św. roratnia z udziałem dzieci o godz. 6.45 .
Do udziału w roratach o godz. 6.45 zapraszam szczególnie dzieci z naszej SP.
Zachęcam także z okazji Roku Jubileuszu 1050 lecia Chrztu Polski i Roku Miłosierdzia do udziału w roratach młodzież, a już szczególnie młodzież gimnazjalną / w zależności od możliwości o 6.15 bądź 6.45 /.
 
- poniedziałek – święto św. Andrzeja, Apostoła;
- środa – skrócona Nowenna do MB NP. i Niepokalanego Poczęcia Maryi będzie rano w połączeniu z roratami z udziałem dorosłych.  
Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem miesiąca od godz. 16.30 do 17.30.
- czwartek – wspomn. św. Franciszka Ksawerego, prezb.;
- piątekpierwszy piątek miesiąca; msza św. wotywna o Najśw. Sercu PJ o godz. 6.15, o godz. 6.45 roraty; po południu o godz. 17.00 modlitwy do Miłosierdzia Bożego i w intencji misji /z udziałem Grupy Misyjnej/, a następnie msza św. wotywna o Najświętszym Sercu PJ. Składka w tym dniu przeznaczona jest na misje.
Chorzy zostaną odwiedzeni przez kapłanów od godz. 8.00.
- sobota – pierwsza sobota miesiąca; msza św. roratnia o godz. 7.00 rano, a o godz. 17.00 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi, adoracja, modlitwy Grupy św. o. Pio i msza św.
- niedziela – II niedz. Adwentu i zarazem pierwsza niedziela miesiąca, adoracyjna. Msze św. o 7.30, 10.00 i 16.00; nieszpory o 15.30. Po prymarii zmiana tajemnic dla Bractwa Żywego Różańca. Po mszy św. o godz. 10 spotkanie Grupy Misyjnej.
Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie – zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
Odpust w parafii Moszczenica ku czci św. Mikołaja, bpa.

3. Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni w minionym tygodniu, Państwu z rejonu Ćwierci: Stawiarski nr 315, Owsianka nr 184, Szumacher nr 215, Szumacher nr 314.
W przyszłą sobotę o przygotowanie naszej świątyni proszę Państwa z rejonu Ćwierci: Grabski nr 95, Stępka nr 77, Adamczyk nr 11, Kowalczyk nr 179.

Różne:  - panowie Szafarze Eucharystii kończą dziś swoje coroczne rekolekcje w domu rekolekcyjnym Opoka w Starym Sączu; odbycie rekolekcji jest warunkiem przedłużenia ich misji