Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Uroczystość Najświętszej Trójcy
22.05.2016 r.

 

1. Dziś Uroczystość Trójcy Świętej; msze święte o godzinie: 7.00, 10.00 i 16.00; o 15.30 nabożeństwo majowe. Na mszy św. o godz. 10.00 zostanie udzielony chrzest św. dziecku. Na mszę św. o godz. 10 zapraszamy wszystkie dzieci ze swymi mamami. Obowiązkowo proszę o obecność dzieci z klas: IV, V i VI SP.
Mszę św. uświetni śpiew naszej dziecięcej scholi.                                                                                                                                                                             Odpust w Klasztorze Sióstr Klarysek w Starym Sączu; suma odpustowa o godz. 10.30.

2. W liturgii w tym tygodniu:

Przez cały miesiąc nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o 15.30.

- wtorek – wspomn. NMP Wspomożycielki Wiernych; Dzień Modlitw za Kościół w Chinach;
- środa – nabożeństwo majowe wraz z nowenną do MB NP i msza św. o godz. 1800; różaniec św. w intencjach Matki Bożej o godz. 17.30.
Po nabożeństwie proszę na zbiórkę formacyjną LSO;
- czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; msze św. o 7.00, 10.00 z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy i po południu o godz. 16.00 wraz z nabożeństwem majowym i procesją eucharystyczną. Składka na tacę przeznaczona jest w naszej diecezji na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.
Do udziału w procesji Bożego Ciała zapraszam i proszę OSP w Gaboniu, DSM, LSO i dzieci sypiące kwiaty wraz z opieką rodziców. Proszę odpowiednio ozdobić figury, które będą niesione w trakcie procesji wraz ze sztandarami. Ołtarze będą umieszczone wokół kościoła. Odnośnie dekoracji ołtarzy proszę o kontakt z panem kościelnym.
O przygotowanie w tym roku ołtarzy na Boże Ciało proszę następujące rejony:
       - ołtarz I –   Wilkówka
       - ołtarz II –  Wola, Mołdawówka
       - ołtarz III –  Opalana, Klin
       - ołtarz IV –  Jachlówka
W czasie Oktawy Bożego Ciała procesje eucharystyczne będą codziennie o godz. 18.00 wraz z nabożeństwem majowym, w sobotę po mszy św. porannej o godz. 7.00, a w niedzielę o 15.30.
- niedziela – msze święte o godzinie: 7.00, 10.00 i 16.00; o 15.30 procesja eucharystyczna wraz z nabożeństwem majowym.

3. Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni w minionym tygodniu, Państwu z rejonu Jachlówka: Sychowscy nr 44 i z rejonu Grabie: Ziemianek nr 275.
We środę przed Bożym Ciałem o przygotowanie naszej świątyni proszę Państwa z rejonu Grabie: Ziemianek nr 289, Ziemianek nr 127, Pogwizd nr 174, Olchawa nr 209.
W przyszłą sobotę o przygotowanie naszej świątyni proszę Państwa z rejonu Grabie:  Zieliński nr 212,  Kołodziej nr 212,  Florek nr 175,  Stypuła, Maniak
nr 233.

Inne:

- zachęcam w dniu dzisiejszym, abyśmy wychodząc z kościoła zauważyli także nasze dzieci z SKC stojące z puszkami, które proszą o ofiary na rzecz wspólnotowej wycieczki dzieci z grup parafialnych w dniu 18 czerwca  
- gorące Bóg zapłać składam wszystkim uczestnikom sobotniej pielgrzymki autokarowej do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach
- do nabycia jest album: „Parafialny Jordan” – cena 32 zł – możliwość zapisów w zakrystii
- Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży "Kana" w Nowym Sączu organizuje wycieczkę dla dorosłych do Warszawy i letnią kolonię dla dzieci w Piwnicznej-Zdrój. Szczegóły na stronie internetowej www.kana.nowysacz.pl oraz pod numerem telefonu 18 443-49-29.

 

Informacja dotycząca udziału w ŚDM w Krakowie

    Dekanalny Duszpasterz Młodzieży i Komitet Parafialny ŚDM informuje, że nadal jest możliwość wyjazdu naszej młodzieży na centralne uroczystości ŚDM do Krakowa. W tym celu należy dokonać internetowej rejestracji wybierając odpowiedni pakiet, Z Dekanatu Stary Sącz organizowany jest wspólny wyjazd na cały tydzień lub na weekend.
    Koszt pakietu tygodniowego A1 wynosi 620 zł od osoby, natomiast koszt pakietu na weekend B1 wynosi 310 zł od osoby. Szczegółowe informacje można uzyskać u osób z Komitetu Parafialnego /Halina Cabała, Marcin Babik, Joanna Job/ lub u ks. proboszcza.
    Ze względów organizacyjnych prosimy młodzież o zgłaszanie się na wyjazd w terminie do 15 maja.
    Osoby chętne w wieku od 14 do 30 roku życia mogą zgłaszać się u księży przekazując swoje dane z dowodu osobistego oraz mail i nr telefonu kontaktowego. Osoba niepełnoletnia musi mieć ze sobą pełnoletniego opiekuna, tej samej płci. Przy zgłoszeniu należy podać wybraną opcję uczestnictwa. Wpłata pieniędzy od młodzieży u księdza przewidziana jest do końca maja.