gantry-media://Slidershow/slider_03_v1.jpg

 

 

 

       

1. Niedziela Adwentu

3. 12. 2023

 

1. Dzisiaj Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 16.00.

Dziś po każdej Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja dziękczynna za V Synod Diecezji Tarnowskiej.

Caritas Parafialna rozprowadza świece na stół wigilijny. Zachęcam do nabywania, dochód przeznaczony jest na pomoc biednym.

 

2. Poniedziałek – rozpoczęcie Roratek: o godz. 6.30 Godzinki do Najświętszej Maryi Panny, następnie Msza św. ok. godz. 6.45. Zapraszam dzieci, młodzież i starszych do licznego udziału w radosnym przygotowaniu na Święta Bożego Narodzenia. Tradycyjnie będą plansze dla dzieci oraz losowanie figurki P. Jezusa za dobre uczynki podejmowane w okresie adwentowym.

3. Środa – Nowenna do Matki Bożej o godz. 18.00 oraz Msza św.

Spotkanie Caritas parafialnej po Mszy św. wieczornej.

4. Czwartek – wspomnienie św. Ambrożego, bpa i dok. Kośc.

Z racji I Czwartku miesiąca modlić się będziemy o powołania do służby w Kościele. Po Mszy św. wieczornej adoracja do godz. 22.00. Zapraszam do udziału.

5. Piątek  - uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Msza św. o godz. 6.45 i 18.00. Po Mszy św. dokonamy Aktu poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi w jedności z Sercem Jezusa.

Od godz. 12.00 – 13.00 Godzina łaski. Będzie możliwość adoracji P. Jezusa.

Z racji uroczystości nie obowiązuje nas abstynencja od pokarmów mięsnych

6. Sobota – na godz. 9.00 św. Mikołaj zaprasza LSO, Scholę dziecięcą i DSM.

7. Niedziela – dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

Składka do puszek na ten cel po każdej Mszy św.

Proszę Rycerstwo Niepokalanej o przeprowadzenie zbiórki

8. Składam serdeczne podziękowanie pewnej osobie za ofiarę 500 zł. złożoną na potrzeby kościoła.

Dziękuję również a odśnieżanie placu przy kościele i plebanii. Składam serdeczne podziękowanie za zrobienie dekoracji adwentowej.  Bóg zapłać!

9. Caritas Parafialna  serdecznie zaprasza Czcigodnych Seniorów na spotkanie mikołajkowe, które odbędzie się 9. 12. o godz. 14.00 w remizie OSP Gaboń.  W razie potrzeby jest możliwy transport. Prosimy o zgłoszenie takiej potrzeby w zakrystii.

10. Sakrament Małżeństwa zamierzają zawrzeć: Grzegorz Józef Godoń, zam. w Parafii Gaboń i Natalia Olchawa zam. w Parafii Olszanka. Zapowiedź 1a.

11. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia a także chorym i cierpiącym życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Matki Bożej oraz świętych Patronów.