Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XVII niedziela zwykła
26.07.2015 r.


1. Dziś 17 niedziela zwykła w ciągu roku – zakończenie XVI Tygodnia Św. Krzysztofa. Msze św. o godz. 700, 1000 i 1600. Dziś także przypada dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom. O godz. 1100 – przy ołtarzu papieskim w Starym Sączu - Uroczysta Suma Odpustowa ku czci Św. Kingi, pod przewodnictwem Ks. bpa Ordynariusza Andrzeja Jeża.

2. Dla wielu z nas to czas urlopu i wakacji a dla rolników czas wytężonej pracy. Pamiętajmy jednak o przykazaniu Bożym: „Pamiętaj abyś dzień święty święcił”. W imieniu Ks. Proboszcza życzę wszystkim gościom odpoczywającym w naszej parafii miłego i spokojnego odpoczynku.

3. W liturgii kościoła w tym tygodniu:

- środa – wspomn. św. Marty, patronki gospodyń domowych i hotelarzy; nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800 i msza św.;
- piątek – wspomn. św. Ignacego z Loyoli, prezb., patrona rekolekcji i ćwiczeń duchowych; modlitwy do Miłosierdzia Bożego i msza św. o godz. 1800.
- sobota – pierwsza sobota miesiąca - wspomn. św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i doktora Kościoła. Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu NMP. zostanie odprawiona o godz. 800 rano. W tym dniu przypada także 71 rocznica Powstania Warszawskiego / 1944 /.
- niedziela – pierwsza niedziela miesiąca; msze św. o godz. 700, 1000 i 1600 - połączona z nieszporami.
Po prymarii będzie zmiana tajemnic różańca św. dla Bractwa Żywego Różańca /zbiórka na rzecz misji od członków Róż Różańca św./
Taca z pierwszej niedzieli przeznaczona jest na Kurię Diecezjalną w Tarnowie.

4. Również w najbliższą niedzielę w parafii Św. Małgorzaty w Nowym Sączu rozpocznie się Tygodniowy Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Szczegóły podane są na afiszu w gablocie parafialnej.

5. Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni w minionym tygodniu, Państwu z rejonu Grabie: Florek nr 222, Florek nr 16, Oleś nr 13, Szewczyk nr 317.
W przyszłą sobotę o przygotowanie naszej świątyni proszę Państwa z rejonu Grabie: Pierzchała nr 178, Cabała nr 14, Florek nr 309, Pogwizd nr 306. Dziękuję także parafianom, którzy w dniu wczorajszym znaleźli chwilę czasu, by spotkać się z Chrystusem Eucharystycznym w czasie całodziennej adoracji.

6. Spotkanie przedpielgrzymkowe PPT grupy XXIII „Dolina Popradu” z księdzem Przewodnikiem odbędzie się w Starym Sączu, w piątek, 7 sierpnia o godz. 1500 /zapisy, informacje – informacje na temat pielgrzymki zamieszczone są także w gablocie parafialnej i stronie internetowej naszej parafii. /.


7. Wójt Gminy Podegrodzia oraz Gminny Ośrodek Kultury w Podegrodziu zapraszają na Lachowskie Lato - do Podegrodzia w dniu 2 sierpnia 2015 - godz. 1600 – Stadion Sportowy. Szczegóły w gablocie parafialnej.

8. Tarnowskie Biuro Pielgrzymkowe proponuje liczne pielgrzymki: te dalsze i te bliższe. Informacje na ten temat dostępne są w gablocie parafialnej.

9. Intencje mszalne …… Przypominam, że msze święte popołudniowe w środę, czwartek i piątek będę odprawione o godz. 1800.

10. Po mszy świętej można nabyć prasę katolicką. Zachęcam do jej czytania.

11. Przypominam że ogłoszenia parafialne, intencje mszalne dostępne są w gablocie parafialnej jak również stronie internetowej naszej parafii. Na tejże stronie można też przeczytać Komunikat Prezydium Konferencji Episkopatu Polski po podpisaniu przez Prezydenta RP ustawy dotyczącej procedury „in vitro”.

12. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzę wielu łask Bożych a wszystkim parafianom i gościom dobrego i spokojnego niedzielnego popołudnia i tygodnia.

„Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą.”

To hasło XXXIII Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 VIII 2015 r. Eucharystią o godz. 630 sprawowaną na placu katedralnym w Tarnowie. Radio RDN Małopolska będzie transmitowało Mszę św. w Tarnowie i Częstochowie oraz każdego dnia będzie składać relacje z pielgrzymki. Czynić to będzie także pielgrzymkowa telewizja internetowa. Zapisy na PPT są prowadzone w każdej parafii, a w sierpniu w miejscach organizacji poszczególnych grup – w naszym przypadku w Starym Sączu. Koszt uczestnictwa w PPT nie zmienia się i wynosi 90,00 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci 60,00 zł, a każde następne dziecko (drugie dziecko z rodziny) do kl. VI włącznie tylko 20 zł, resztę tj. 40 zł dopłaca Diecezjalna Caritas.