Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Wielkanoc
20. 04. 2014 r.

Drodzy Bracia i Siostry na radosne Święta Zmartwychwstania Pańskiego - zwycięstwa Chrystusa Pana nad śmiercią, piekłem i szatanem życzę Wszystkim, aby Chrystus Pan otworzył nasze oczy i serca, napełniając je światłem Zmartwychwstania, pokojem, radością, mocą ducha i wszelkim dobrem, abyśmy umieli Go rozpoznawać i o Nim świadczyć w naszym codziennym życiu. Wyśpiewujmy radosne ALLELUJA!

1. Dziś msze święte o godzinie: 7.00, 10.00 i o 16.00; o 15.30 nowenna do Miłosierdzia Bożego.  Kończy się triduum paschalne.

2. W liturgii w tym tygodniu:

Trwa Oktawa Wielkanocy; codziennie odprawiamy nowennę do Miłosierdzia Bożego, która jest bezpośrednim przygotowaniem do uroczystości kanonizacji bł. Jana Pawła II

- Poniedziałek Wielkanocny – drugi dzień świąt; msze św. o 7.00, 10.00 , o godz. 15.00 nowenna do Miłosierdzia Bożego i msza św.  Czytany będzie list dziekana Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Tarnowie; składka na tacę przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
Państwa Radnych i osoby wspomagające prosimy o pobranie zeszytów składkowych w celu zbiórki na kolejne miesiące.
- wtorek – nowenna do Miłosierdzia Bożego i msza św. o godz. 18.00;
- środa – na godz. 17.30 Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza rodziny naszej parafii na wspólny różaniec w intencji rodzin.
Nowenna do Miłosierdzia Bożego i msza św. o godz. 18.00.
Liturgiczna uroczystość św. Wojciecha, bpa i męcz., głównego Patrona Polski, jest przeniesiona na dzień 28 kwietnia;
- czwartek – nowenna do Miłosierdzia Bożego i msza św. o godz. 18.00;
- piątek – nowenna do Miłosierdzia Bożego i msza św. o godz. 18.00;
- sobota – msza św. i nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00
- niedziela – druga niedziela Wielkanocy –„ Biała” czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego; wielka uroczystość kanonizacji bł. papieży: Jana Pawła II i Jana XXIII. Msze święte o godzinie: 700, 830 i o 1600; o 1530 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Transmisja uroczystości kanonizacyjnych o godz. 10.00.
Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.
Na godz. 17.00 proszę na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską.
Z racji czwartej niedzieli miesiąca proszę o zbiórkę w kopertach na pokrycie długu z wystroju wnętrza naszej świątyni.  
3. Dziękuję za sprzątanie naszego kościoła Państwu z rejonu rejonu Ćwierci: Kowarzyk nr 84, Bober nr 85, Garbacz nr 12, Motawa nr 121, Niemiec nr 251, Sutor nr 252, Głębocki nr 297.
W przyszłą sobotę do posprzątania świątyni proszę Państwa z rejonu Ćwierci: Bober nr 213, Wnęk nr 238, Adamczyk nr 77 i z Wilkówki: Kulig nr 78.

- gorące podziękowanie składam wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia liturgii triduum paschalnego, a w szczególności: LSO, młodzieży, DSM, Grupie Misyjnej, chórowi, OSP w Gaboniu (warta przy grobie i udział w rezurekcji), panom kościelnemu i organiście.
Dziękuję wszystkim grupom i stowarzyszeniom parafialnym za prowadzenie adoracji w czasie Triduum paschalnego. Bóg zapłać.
Dziękuję za wykonanie dekoracji ciemnicy i grobu Pana Jezusa rodzicom bierzmowanej w tym roku młodzieży klasy trzeciej gimnazjum oraz p. kościelnemu. Bóg zapłać. Dziękuję wreszcie wszystkim parafianom, którzy w okresie Wielkiego Postu złożyli swe ofiary na zakup kwiatów i innych elementów dekoracji. Bóg zapłać.

- w sobotę w wigilię Niedzieli Miłosierdzia i kanonizacji bł. Jana Pawła II zostanie zapalony w naszym kościele płomień „Kanonizacyjnej Iskry Miłosierdzia”, który przywiozła w Niedzielę Palmową z Tarnowa do naszego dekanatu delegacja młodzieży uczestnicząca w diecezjalnych obchodach XXIX ŚDM. Każda rodzina naszej parafii może w tych szczególnych dniach, w sobotę i przez całą niedzielę pobrać ten symboliczny płomień do swych domów. Będzie to znak duchowej łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem oraz wspólnotą Kościoła Powszechnego zgromadzoną na uroczystościach kanonizacyjnych w Watykanie.
Aby można tego w sposób praktyczny dokonać trzeba ze sobą przynieść najlepiej lampion lub znicz, aby ogień był odpowiednio chroniony.

- w sobotę, w Niegowici koło Wieliczki, pierwszej parafii ks. Karola Wojtyły,  wystąpi zespół TGD, gościnnie zaśpiewa Beata Bednarz, a koncert poprowadzi Paweł Kumięga. Będzie to koncert uwielbienia za dar Jana Pawła II.

„Przyjedź do Niegowici i podziękuj z nami za dar tej wielkiej i świętej osoby.
To będzie nie tylko koncert, ale przede wszystkim czas łaski, czas działania Bożego.” – takimi słowami zapraszają organizatorzy. Wstęp jest wolny, a początek o godz. 1900. Jest to także parafia w której posługuje nasza rodaczka, s. karmelitanka  Alina Zięba, z Woli
Na wyjazd można się zapisywać w zakrystii u p. kościelnego.