gantry-media://Slidershow/slider_03_v1.jpg

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
28 Niedziela Zwykła
14.10. 2018 r.

1. Msze św. w dniu dzisiejszym - godz. 7.00, 10.00, 16.00. Przeżywamy dziś również XVIII Dzień Papieski pod hasłem – „Promieniowanie ojcostwa”. Zbiórka do puszek przeznaczona jest na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dziś również przeżywamy Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o nauczycielach i wychowawcach. Różaniec św. o godz. 15.30 w intencji nauczycieli i wychowawców. Serdecznie zapraszamy.
2. Poniedziałek - wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziew. i dok. Kościoła. 
3. Wtorek - wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, patronki budownictwa sakralnego. W tym dniu będziemy wspominać 40 rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża.
4. Środa - wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz. - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z Różańcem o godz. 17.30. O godz. 16.30 spotkanie Szkolnego Koła Caritas, na plebanii. Po mszy św. spotkanie Członków Parafialnego Caritas, na plebanii.
5. Czwartek - święto św. Łukasza Ewangelisty. Jest to również Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Zapraszamy na Różaniec św. w intencji pracowników Służby Zdrowia.
6. Sobota - wspomnienie św. Jana Kantego, prez..
7. W najbliższą niedzielę - przeżywać będziemy Światowy Dzień Misyjny i rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego w Polsce.  Składka przeznaczona będzie na misje.
8. Dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni w minionym tygodniu Państwu: Gałysa nr 245, Bieryt nr 24, Bieryt nr 25, Bieryt nr 200. O sprzątanie kościoła w najbliższą sobotę prosimy Państwo: Warzecha nr 126, Rzemińska - Smajda nr 52, Czerpak nr 227 oraz z Przychodu: Tudaj nr 185.
9. Serdeczne podziękowanie za złożoną ofiarę na wymianę okien w naszym kościele w kwocie 500 zł. Bóg zapłać!
10. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia a także chorym i cierpiącym życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej oraz świętych Patronów.
11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, Niedziela oraz Promyczka Dobra dla dzieci.
12. Kartki na wypominki listopadowe i roczne znajdują się przy wyjściu z kościoła.
13. Zapowiedzi: Sakrament Małżeństwa zamierzają zawrzeć – Mateusz Michalik zam. w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Nowym Sączu i Ewelina Plata zam. w Parafii Gaboń.

APEL

Wszyscy jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego. Prosimy w czasie zbliżającej się jesienno-zimowej szarówki, zwłaszcza osoby starsze, o ubieranie odblasków w drodze na nabożeństwa wieczorne. Odblaski ratują nam życie. Natomiast wszystkich, którzy przeżywają smutek i traumę, po stracie swoich bliskich w wyniku wypadku drogowego zapraszamy do pomnika pamięci o ofiarach wypadków drogowych „Przejście” w Zabawie dnia 18 listopada 2018 r. na godz. 10:30.
Apelujemy do wszystkich kierowców: o kulturalną, ostrożną i bezpieczną jazdę! Do wszystkich uczestników ruchu - o poszanowanie dla życia, bo jest ono darem Bożym!
Ks. Damian Migacz - Diecezjalny Duszpasterz Kierowców