Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXXIV niedziela – Uroczystość Jezusa Chrystusa,
 Króla Wszechświata
23. 11. 2014 r.

 1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata; w naszej diecezji to święto Akcji Katolickiej, KSM- u  i Liturgicznej Służby Ołtarza. Msze św. o 7.00, 10.00 i 16.00; różaniec za zmarłych z wypominkami o godz. 15.30.
Do udziału w liturgii mszy św. o godz. 10.00 zapraszam DSM i scholę dziecięcą. Po mszy św. spotkanie DSM.
Po każdej mszy św. wobec Najśw. Sakramentu wystawionego w monstrancji zostanie odmówiona Litania do Najśw. Serca P. Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi – Królowi /możliwość zyskania odpustu zupełnego lub cząstkowego/.

2. W liturgii w tym tygodniu:

Jeszcze do końca tygodnia różaniec za zmarłych z wypominkami, codziennie o godz. 17.00 i msza św.

- poniedziałek – wspomn. św. męcz. Andrzeja Dung- Lac, prezb. i Towarzyszy;
- środa – różaniec z wypominkami za zmarłych ze skróconą nowenną do Matki Bożej N.P. i msza św. o godz. 17.00; po nabożeństwie spotkanie formacyjne Stowarzyszenia Rodzin Katolickich;
- piątek – przypada piąta rocznica święceń biskupich Ks. Bpa Ordynariusza Andrzeja Jeża. Niech Bóg wspomaga go swoimi Łaskami i zachowa dla naszej Diecezji po najdłuższe lata;
- sobota –  o godz. 8.00 msza św. z udziałem dzieci z kl. VI SP; rozpoczęcie nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP;
- niedziela – pierwsza niedziela Adwentu; msze św. o 7.30, 10.00 i 16.00; nieszpory o 15.30. Rozpoczyna się akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom /świeczki wigilijne i kartki świąteczne – rozprowadza Caritas i SKC/. Panowie kościelny i organista rozpoczną tradycyjne odwiedziny naszych rodzin z opłatkami – proszę o godne ich przyjęcie.
Po mszy św. o 10 spotkanie Grupy Misyjnej.

3. Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni Państwu z rejonu Opalana: Kozieński nr 142, Olszak nr 299, Łatka nr 190, Florek, Kita nr 145.
W przyszłą sobotę do posprzątania świątyni proszę Państwa z rejonu Opalana: Kunicki nr 151, Bober nr146, Pierzchała nr 168, Szumacher nr147.

- Uwaga: zmiana godziny porannej mszy św. w niedziele, począwszy od pierwszej niedzieli adwentu – przesunięcie o pół godziny – 7.30 ; pozostałe bez zmian.
- wraz z nowym rokiem liturgicznym w trakcie ważniejszych nabożeństw modlić się będziemy oficjalną modlitwą Kościoła w intencji ŚDM w Krakowie.