Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Wielki Tydzień
13. 04. 2014 r.

1. Dziś Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Msze św. o 7.00, 10.00 i 16.15; Gorzkie Żale o 15.30. Poświęcenie palm i procesja z palmami wokół kościoła o godz. 10.00.
Czytana jest historia Męki Pańskiej /Pasja/.
Taca przeznaczona jest na WSD w Tarnowie jako jałmużna postna.

2. W liturgii w tym tygodniu:

- środa –  nowenna do M. B. N.P. i msza św. o godz. 18.00; zapraszam na modlitwę Caritas parafialną; składka na tacę przeznaczona na działalność Caritasu.
Od godziny 1400 przedświąteczne odwiedziny chorych.
Po wieczornym nabożeństwie spotkanie formacyjne LSO;
- Wielki Czwartek –  rano w katedrze w Tarnowie odprawia się Mszę św. Krzyżma, podczas której Ks. Biskup błogosławi oleje używane do namaszczenia chorych i krzyżmo służące do namaszczania podczas święceń kapłańskich, chrztu i bierzmowania. Duchowieństwo diecezjalne odnowi przyrzeczenia kapłańskie. O godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po przeniesieniu Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do ciemnicy adoracja trwać będzie do końca obecności wiernych.  Za odśpiewanie w sposób uroczysty ”Przed tak wielkim Sakramentem” wierni mogą zyskać odpust zupełny. W tym dniu należy udekorować krzyże i krzyż misyjny przed kościołem.
- Wielki Piątek – od godz. 8.00 rozpoczynamy adorację – poprowadzi ją DSM, o godz. 9.00 młodzież i LSO, a o godz. 10.00 adorację przeprowadzi Grupa Misyjna; zachowujemy post ścisły (całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i tylko trzy posiłki w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta; od tego postu osoby od 18 roku życia aż do 60 nie mają dyspensy;  o 17.00 odprawimy Drogę Krzyżową i rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego; o godz. 18.00 rozpocznie się Liturgia Wielkiego Piątku; po przeniesieniu Najśw. Sakramentu w monstrancji do Grobu Pańskiego odśpiewamy Gorzkie Żale  – w trakcie adorujemy krzyż; za uczestnictwo w adoracji krzyża można zyskać odpust zupełny; adoracja przy grobie trwać będzie do końca obecności wiernych w kościele. Od wieczornej liturgii do Wigilii Paschalnej w sobotę klękamy przed krzyżem. Ofiary składane podczas adoracji krzyża w W. Piątek i W. Sobotę przeznaczone są jak co roku dla Ziemi Świętej. Komunii św. udziela Kościół wiernym tylko w trakcie liturgii Męki Pańskiej; chorym, którzy nie mogą uczestniczyć w tym obrzędzie, można zanieść Eucharystię o każdej porze dnia. W W. Piątek Kościół powstrzymuje się od sprawowania mszy świętej. Tradycyjnie jak co roku prosimy serdecznie OSP w Gaboniu o pełnienie zaszczytnej warty honorowej przy grobie Pana Jezusa. Przypominam także dzieciom o tzw. skarbonkach wielkopostnych, które można złożyć przy grobie Pana Jezusa, a których zawartość przeznaczona jest dla Caritas.
- Wielka Sobota – Wigilia Paschalna; do Wigilii wielkanocnej Komunii św. można udzielać tylko w formie Wiatyku; od godz. 8.00 rano trwać będzie adoracja Najśw. Sakramentu w grobie Pańskim. Adorację rozpocznie Rycerstwo Niepokalanej, a o godz. 9.00 modlitwę poprowadzi Caritas. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje więc cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Pamiętajmy o tym kiedy przyjdziemy święcić pokarmy. Warto i w tym dniu zachować post powstrzymując się od pokarmów mięsnych – aż do rezurekcji. Poświęcenie pokarmów będzie odbywać się o godzinie: 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 i 14.00; będzie także można pobierać poświęconą wodę – przed wejściem do kościoła, przy schodach. Po godz. 14.00 odbędzie się sprzątanie kościoła ( nadal proszę o zachowanie ciszy ponieważ trwać będzie adoracja). O godz. 19.30 nowenna do Miłosierdzia Bożego, a o godz. 20.00 gromadzimy się ze świecami  przed świątynią, gdzie rozpoczną się obrzędy Wigilii Paschalnej – Triduum kończy uroczysta procesja rezurekcyjna.
- Wielkanoc – msze święte o godzinie: 7.00, 10.00 i o 16.00; o 15.30 nieszpory.
- Poniedziałek Wielkanocny – drugi dzień świąt; msze św. o 7.00, 10.00 i 15.00; czytany będzie list rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego; składka na tacę przeznaczona na KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II;
 
3. Dziękuję za sprzątanie naszego kościoła Państwu z rejonu rejonu Ćwierci: Szumacher nr 232, Marczyk nr 26, Twardowski nr 91, Adamczyk nr 278.
W przyszłą sobotę do posprzątania świątyni proszę Państwa z rejonu Ćwierci: Kowarzyk nr 84, Bober nr 85, Garbacz nr 12, Motawa nr 121, Niemiec nr 251, Sutor nr 252, Głębocki nr 297.

- spowiedzi wielkopostne w dekanacie: wtorek, 15 kwietnia – Stary Sącz, Miłosierdzie Boże.
- z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności + Antoni Kowarzyk z Ćwierci. Pogrzeb we wtorek o godz. 1400. Módlmy się w jego intencji: wieczne odpoczywanie …