gantry-media://Slidershow/slider_03_v1.jpg

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
II Niedziela Zwykła
17.01. 2021

1. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 16.00.  Również dziś Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce.  
2. Poniedziałek - rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem: " Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc". 
3. We wtorek - w związku z przeżywanym Rokiem Św. Józefa serdecznie zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00, w int. małżeństw, rodzin naszej Parafii, o powołania do służby w Kościele oraz o dobrą śmierć. Ta Msza św. będzie sprawowana każdego 19 dnia miesiąca. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami . W tym dniu przypada wspomnienie św. Józefa Pelczara, biskupa.  
4. Środa - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Pół godziny wcześniej Różaniec św. w int. rodzin naszej Parafii oraz o ustanie epidemii. Poprowadzi go Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Po Mszy św. odbędzie się spotkania członków Caritas. Serdecznie zapraszam wszystkich członków!
5. Czwartek - wspomnienie św. Agnieszki, dziew. i męczennicy.  Przeżywać będziemy Dzień Babci a w Piątek - Dzień Dziadka. Pamiętajmy o Nich w swoich modlitwach. Zawsze mają dla nas czas i okazują nam wiele miłości. 
6. Niedziela - w III niedzielę zwykłą, dnia 24 stycznia 2021 roku, wraz z Kościołem powszechnym będziemy przeżywać po raz drugi Niedzielę Słowa Bożego. Równocześnie odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ogłosił niedzielę - 24 stycznia: "Dniem solidarności z Chorwacją”. Tego dnia we wszystkich polskich kościołach będą zbierane datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Również w naszej parafii po każdej Mszy św. przedstawiciele Caritas będą zbierać ofiary pieniężne do puszek na ten cel.
7. Składam serdeczne podziękowanie pewnej osobie za ofiarę 100 zł. złożoną na potrzeby Parafii. Bóg zapłać!
8. Dziękuję za pomoc w odśnieżaniu placu przy kościele oraz parkingu przed plebanią. Bóg zapłać!
9. Są jeszcze do nabycia albumy z kościołami naszego regionu. Cena 50 zł.
10. Przypominam, że kościół to przestrzeń publiczna i w związku z tym wszyscy powinni skorzystać z płynu dezynfekującego oraz używać maseczek zasłaniających usta i nos.
11. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia a także chorym i cierpiącym naszej Parafii życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej oraz świętych Patronów.
12. Na prośbę Burmistrza Gminy Stary Sącz, w gablocie ogłoszeń został umieszczony harmonogram odbioru odpadów komunalnych. Jest on również dostępny na stronie internetowej Urzędu Miejskiego.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
3 Niedziela po Narodzeniu Pańskim
Święto Chrztu Pańskiego
10.01. 2021

1. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 16.00.
2. Dzisiejsza niedziela kończy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. Również dziś odbędzie się koncert charytatywny „Kolędy świata” emitowany na antenie TVP2, o godz. 12:55, z udziałem wielu poważny gwiazd polskiej muzyki. W trakcie koncertu będą pokazywane sceny z codziennego życia w Syrii, Strefie Gazy, Kurdystanie czy w Libanie. Są to miejsca objęte pomocą Caritas Polska w ramach programu - "Rodzina Rodzinie". Na miarę możliwości postarajmy się wesprzeć tych ludzi.
3. Od poniedziałku / jutra /rozpoczynamy w liturgii Kościoła I tydzień okresu zwykłego.
4. Środa - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Pół godziny wcześniej Różaniec św. w int. rodzin naszej Parafii oraz o ustanie epidemii. Poprowadzi go Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie Rycerstwa Niepokalanej. Serdecznie zapraszam wszystkich członków!
5. Niedziela - Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce.
6. Proszę Członków Rady Parafialnej o dokonanie zbiórki na potrzeby parafialne za miesiąc styczeń i luty. Zeszyty znajdują się w zakrystii.
7. Składam serdeczne podziękowanie za liczny udział we Mszy św. „ kolędowej”.
8. Są jeszcze do nabycia albumy z kościołami naszego regionu. Cena 50 zł.
9. Przypominam, że kościół to przestrzeń publiczna i w związku z tym wszyscy powinni skorzystać z płynu dezynfekującego oraz używać maseczek zasłaniających usta i nos.
10. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia a także chorym i cierpiącym naszej Parafii życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej oraz świętych Patronów.
11. W minionym tygodniu odeszła do domu Ojca śp. Stefania Tudaj. Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie!