Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XVII niedziela zwykła
27. 07. 2012

1.    Dziś msze św. o 7.00, 10.00 i 16.00; nieszpory o 16.00 w połączeniu ze mszą świętą .
2.    Zbliża się miesiąc sierpień; - w tym miesiącu wraz z całym Kościołem w Polsce - odpowiadając na apel Biskupów Polski - podejmijmy zobowiązanie do całkowitej abstynencji od napojów alkoholowych. Zróbmy wszystko, aby poprzez modlitwę, przykład życia i oddziaływanie apostolskie - sierpień, był miesiącem trzeźwości w naszych rodzinach i naszej parafii. Swoje postanowienia abstynencji można też wpisywać do księgo trzeźwości wyłożonej na stoliku przed bocznym ołtarzem.
3.    Sierpień to także ważny miesiąc w naszej historii narodowej: 70 rocznica Powstania Warszawskiego; 94 rocznica Cudu nad Wisłą; tragiczne wydarzenia na Wybrzeżu. To także miesiąc pielgrzymowania do Matki Bożej Jasnogórskiej.
4.    W swoich modlitwach pamiętajmy także o rolnikach, którzy „żywią i bronią”.
5.    W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
- wtorek - wspomn. św. Marty, patronki gospodyń domowych i hotelarzy;
- środa - nowenna do Matki Bożej NP. i msza św. o godz. 1800;  spowiedź św. przed pierwszym piątkiem  miesiąca od 1700 do 18.00; bardzo proszę nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.
- czwartek - wspomn. Św. Ignacego z Loyoli, kapł., patrona rekolekcji i ćwiczeń duchowych;
- piątek – Św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dokt. Kośc.; pierwszy piątek miesiąca; msze św. wotywne o Najśw. Sercu Pana Jezusa o 8.00 i 19.00 / modlitwy w intencji misji i do Miłosierdzia Bożego/. Składka na tacę przeznaczona na misje. Odwiedziny chorych przez kapłana po mszy św. porannej;
- sobota - pierwsza sobota miesiąca - msze św. wotywne o Niepokalanym Sercu Maryi o 800 - z różańcem wynagradzającym i o 19.00 / różaniec Św. wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi, adoracja i modlitwy Grupy św. Ojca Pio /;
- najbliższa niedziela - pierwsza niedziela miesiąca, adoracyjna; po prymarii nabożeństwo zmiany tajemnic Bractwa Żywego Różańca św.; msze św. o 7.00, 10.00 i 16.00; nieszpory o 15.30.
6.  Dziękuję za sprzątanie naszego kościoła Państwu z rejonu Osada: Świtecki nr 49, Tokarczyk nr 205, Janik, Górka nr 202, Pierzchała nr 203.
W przyszłą sobotę do posprzątania świątyni proszę Państwa z rejonu Osada: Zieliński, Rams nr 206, Olchawa nr 170, Olchawa nr 54, Citak nr 223.
7. Solenizantom bieżącego tygodnia życzę obfitości Bożej łaski a wszystkim odpoczywającym na urlopach i gościom - spokojnej niedzieli. Pamiętajmy, że nie ma urlopu od zachowania przykazania Bożego: „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił”. Już Jan Kochanowski napisał: „Święto niechaj świętem będzie! Tak bywało przedtem wszędzie. Święta przedtem ludzie czcili, a wszystko na czas robili”.