Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XX Niedziela Zwykła
20. 08. 2017 r.

*** Komunikaty ....

1. Dziś Msze św. o godz. 700, 1000 i 1600. Po mszy św. o godz. 1600 serdecznie zapraszam na spotkanie na plebanię, wszystkich członków Rady Parafialnej.

2. W tygodniu w liturgii:
- poniedziałek - Św. Piusa X
- wtorek - Najświętszej Maryi Panny, Królowej,
- środa - Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy o godz. 1800 oraz msza św.
- czwartek- Św. Bartłomieja, Apostoła
- sobota - Uroczystość Maryi Panny Częstochowskiej - Patronki naszej Parafii,

3. W najbliższą niedzielę - UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA W NASZEJ PARAFII.

Msze Św.: o godz. 700, Uroczysta Suma o godz.1100 z procesją. Po południu o godz. 1600. Na godz. 1100 oraz na procesję zapraszam dzieci do sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne w strojach komunijnych, Dziewczęcą Służbę Maryjną, Liturgiczną Służbę Ołtarza, członków OSP oraz wszystkie grupy naszej parafii, aby zgodnie z miejscowym zwyczajem uczcić Panią Częstochowską - Patronkę naszej parafii. Zachęcam do udziału w tej mszy świętej. Podczas każdej mszy świętej będzie można zyskać Odpust Zupełny

4. Spowiedź św. przed Uroczystością Odpustową będzie w środę, od godz.1700

5. Po mszy świętej w środę zapraszam wszystkich ministrantów i lektorów do sali przy kościele na spotkanie przed Uroczystością Odpustową.

6. Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni w minionym tygodniu Państwu z rejonu Ćwierci: Szumacher nr 314, Gałysa-Sutor nr 10, Grabski nr 95, Stępka nr 77.
O przygotowanie naszego kościoła na odpust prosimy Państwo: Adamczyk nr 11, Kowalczyk nr 179, Rams nr 181, Szumacher nr 232, Wnęk nr 239, Marczyk nr, 232, Twardowska nr 91, Adamczyk nr 278,

7. Solenizantom bieżącego tygodnia i Jubilatom życzę spokojnej niedzieli. Pamiętamy także w swoich modlitwach o chorych i cierpiących w naszej parafii.

8. Sakrament małżeństwa zamierzają zawrzeć:

* Nalepa Michał, s. Jacka i Beaty zd.Tokarczyk zam. Marysin, ul.Górkowska 6 i 

Cabała Aneta, c Jana i Elżbiety zd. Jagiełka zam. Gaboń 14 - zapowiedź 1

* Tokarczyk Daniel, s. Józefa i Janiny zd. Bieryt, zam. Gaboń 98 i

Borkowska Sylwia, c. Stanisława i Teresy zd. Malej, zam. Kunice 39 - zapowiedź 1

 

Komunikat Biskupa Tarnowskiego
                    dotyczący zbiórki pieniędzy na wsparcie dla ofiar                          tragicznej wichury w Polsce

Drodzy Diecezjanie!

Mimo, iż od tragicznej wichury, która nawiedziła północne obszary Polski minęło już ponad dwa tygodnie, nadal mamy przed oczami nieopisany bólwielu ludzi, którzy stracili swoich bliskich oraz ogrom cierpienia związany z utratą nieraz całego dobytku ich życia. Pamiętając o wszystkich poszkodowanych w naszych wspólnotowych i osobistych modlitwach, pragniemy także przyjść im z konkretną pomocą materialną.Ta pomoc jest nieodzownym warunkiem odzyskania nadziei przez ciężko doświadczonych tym kataklizmem ludzi.
Proszę Was zatem, Drodzy Diecezjanie, abyście w najbliższą niedzielę, tj. 27 sierpnia, przyłączyli się do pomocy na rzecz poszkodowanych przez wichury składając do puszek Caritasofiary na ten cel. Wszystkie złożone przez Was ofiary zostaną w całości przekazane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej tym diecezjom, które zostały najbardziej poszkodowane przez kataklizm.

Wyrażając wdzięczność za ten gest solidarności z serca Wam błogosławię.

† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI

  

 Komunikat Konferencji Episkopatu Polski

Drodzy Bracia i Siostry! 8 września 2017 r. przypada 300. rocznica koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Nałożenie papieskich koron na wizerunek Bogurodzicy dopełniło niejako ślubów złożonych przez króla Jana Kazimierza, który po obronie Jasnej Góry przed Szwedami, 1 kwietnia 1656 r. obrał Najświętszą Dziewicę Królową i Patronką Królestwa Polskiego.
Uroczystość koronacyjna w 1717 r. zjednoczyła na Jasnej Górze Polaków, stając się ogólnonarodową manifestacją wiary. Ten akt uznający Maryję za Królową Polski był punktem odniesienia w wielu, nierzadko trudnych momentach polskiej historii. Jasna Góra stała się Duchową Stolicą Polski i celem licznych pielgrzymek, a tym samym źródłem odnowy życia zarówno w wymiarze indywidualnym, jak i społecznym.
Ojcowie Paulini wraz z Pasterzami Kościoła w Polsce, w Roku Jubileuszu koronacji Cudownego Obrazu, zapraszają do dziękczynienia Bogu za przymierze z Królową Polski. Główne obchody jubileuszowe odbędą się na Jasnej Górze 26 sierpnia 2017 r. w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Jubileusz 300-lecia koronacji posiada przede wszystkim wymiar duchowy, dlatego pragniemy zachęcić do włączenia się w „Żywą Koronę Maryi”. Inicjatywie tej przyświeca idea, aby osobiste życie kształtować według zasad Ewangelii, jako urzeczywistnienie oddania się Matce Bożej, którego wyrazem są złote korony na Jej skroni.

Bp Artur G. Miziński
Sekretarz Generalny
Konferencji Episkopatu Polski
Zakopane, dnia 6 czerwca 2017 r.

 

 

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIX niedziela zwykła

13.08.2017

 

1. W tych dniach łączymy się duchowo z tyloma, tak licznymi pielgrzymkami, które ze wszystkich stron Ojczyzny podążają ku Jasnej Górze.

2. Dziś Msze św. o godz. 700, 1000 i 1600. Po mszy świętej o godz. 1600 - Różaniec fatimski. Składka na tacę w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

3. W tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:

- poniedziałek - wspomn. św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapł. i męcz. 
- wtorek - Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz.700, 1000 i 1600. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. ( Jest to święto obowiązkowe). Odpust w Barcicach.
W tym dniu przypada kolejna rocznica Cudu nad Wisłą (1920),
- czwartek - wspomn. św. Jacka, kapłana,

4. Również w czwartek - 17 sierpnia spod tarnowskiej katedry wyruszy na Jasną Górę Jubileuszowa XXXV Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Tegorocznym pielgrzymom towarzyszyć będzie biblijne pytanie: „Kim On właściwie jest?”.
Codziennie relacje z pielgrzymki w naszym radiu diecezjalnym RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

5. Uroczystości odpustowe w naszej Parafii będą w niedzielę 27 sierpnia. Suma odpustowa o godz. 1100.

6. Rada Gminna „Solidarność ‘ Rolników Indywidualnych w Starym Sączu, organizuje wyjazd na Dożynki Centralne do Częstochowy w dniu 03 września br. Koszt wyjazdu 50 zł. Zapisy przyjmuje i informacji udziela Pan Gomółka Jan, tel:(18) 446 36 30.

7. Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni w minionym tygodniu Państwu z rejonu Ćwierci: Rams nr 344, Stawiarski nr 315, Owsianka nr 184, Szumacher nr 215.
O posprzątanie naszej świątyni w przyszłą sobotę proszę Państwa z rejonu Ćwierci: Szumacher nr 314, Gałysa-Sutor nr 10, Grabski nr 95, Stępka nr 77.

8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

9. Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia jak również jubilatom życzę wszelkich łask Bożych za wstawiennictwem Matki Bożej Częstochowskiej - patronki naszej parafii a wszystkim gościom i wypoczywającym w naszej parafii spokojnej i dobrej niedzieli.