Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

V niedziela zwykła
07. 02. 2016 r.

 

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca; msze św. o 730, 1000 i 1600.  Po prymarii nabożeństwo zmiany tajemnic różańca św. dla Bractwa Żywego Różańca. Rozpoczyna się 49 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu; niedziela ekspiacyjna.
Rozpoczynamy także rekolekcje ewangelizacyjne, które prowadzone będą pod kierunkiem ks. Macieja Skocznia, asystenta kościelnego SNE im. św. Kingi w Nowym Sączu wraz z członkami tejże Szkoły.  /szczegóły programu na plakacie w gablocie ogłoszeń/. Głoszenie odbywać się będzie we wszystkie niedziele lutego.

2. W liturgii w tym tygodniu:

Miesiąc luty poświęcony jest w całym Kościele modlitwom za konających.

- środa Środa Popielcowa; msze św. o godz. 7.00, 10.00, a po południu nowenna do M. B. N.P. i msza św. o godz. 17.00; na każdej mszy świętej poświęcenie popiołu i posypanie głów popiołem na znak pokuty i nawrócenia. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja. Składka na tacę przeznaczona jest na cele charytatywne. Rozpoczyna się Wielki Post i okres Komunii św. wielkanocnej, który trwał będzie do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego.
Aż do Wielkanocy nie stawia się w kościołach kwiatów na ołtarzach i nie śpiewa „chwała” i „alleluja” w liturgii. Na mszę św. popołudniową zapraszam Rycerstwo Niepokalanej; po nabożeństwie spotkanie formacyjne – będzie obecna pani w/prezes Stowarzyszenia;
- czwartekwspomn. dowolne Najśw. Maryi Panny z Lourdes; w ramach obchodów Światowego Dnia Chorych  /11 luty/ zapraszam wszystkie osoby podeszłe wiekiem i chorych, których obecność jest możliwa /proszę opiekujących się , bliskich o przywiezienie do kościoła. Na mszach św. o godz. 8.00 i 17.00 będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych wszystkim, którzy tego pragną;
- piątek – nabożeństwo Drogi Krzyżowej i msza św. o godz. 17.00;
- niedziela – I niedziela Wielkiego Postu; druga niedziela rekolekcji ewangelizacyjnych, które prowadz SNE z Nowego Sącza; msze św. o 7.30, 10.00 i 16.00.  Nabożeństwo Gorzkich Żali o 15.15. W trakcie nabożeństwa Gorzkich Żali zbierane będą jak co roku ofiary przeznaczone na kwiaty i dekoracje do Grobu Pana Jezusa i Ciemnicy, których wystrój przygotują rodzice i młodzież kl. III gimnazjum. Do ofiar tych dołączone będą także datki od wszystkich Państwa sprzątających, zamiast kwiatów.
Za pobożny udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni w minionym tygodniu, Państwu z rejonu Wilkówka: Rzemińscy i Smajda nr 52, Czerpak nr 227 oraz  rejonu Przychód: Tudaj nr 185, Szewczyk nr 29.
W przyszłą sobotę o przygotowanie naszej świątyni proszę Państwa z rejonu Przychód: Cebula nr 334, Szulhan nr 346, Grabski nr 70, Augustyn nr 165.

Inne:  
- dzieci z SKC będą po I Niedzieli Wielkiego Postu rozprowadzać kartki świąteczne, baranki wielkanocne i paschaliki odwiedzając rodziny w naszej parafii
- dzieci ze SP, ze starszych klas otrzymały teksty miniatur teatralnych, które będą wykonywane w czasie szkolnych rekolekcji wielkopostnych /07, 08 i 09 marca/; bardzo proszę rodziców o pomoc dla swych dzieci w przygotowaniu charakteryzacji, strojów i wyćwiczeniu tekstów;
- jabłka z programu Embargo, za pośrednictwem CDT, będą do odbioru przy kościele w najbliższy piątek