Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI Niedziela Wielkanocna
01.05.2016 r.

 

1. Dziś  pierwsza niedziela miesiąca; msze święte o 7.00, 10.00 i 16.00; nabożeństwo majowe o godz. 15.30. Po prymarii zmiana tajemnic Różańca św. dla Bractwa Żywego Różańca.
Państwo Radni pobierając dzisiaj zeszyty składkowe na kolejne dwa miesiące /maj i czerwiec/ rozpoczną także kolejną zbiórkę na dalszy ciąg budowy ogrodzenia cmentarza parafialnego. Bóg zapłać za podejmowany trud i składane ofiary.

2. W liturgii w tym tygodniu:

Przez cały miesiąc nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o 15.30.
Od poniedziałku do środy przypadają dni modlitw o urodzaje.

- poniedziałek – wspomn. św. Atanazego, bpa i dokt. Kośc.;
- wtorekUroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski; msze św. o godz. 7.00, 10.00 /w int. OSP w Gaboniu, z udzieleniem chrztu św. dziecku/ i 16.00; nabożeństwo majowe o godz. 15.30. Odpust w parafii Olszanka;
- środa –  wspomn. św. Floriana, męcz.; nabożeństwo majowe wraz z nowenną do MB NP i msza św. o godz. 18.00; różaniec św. w intencjach Matki Bożej o godz. 17.30; spowiedź św. przed pierwszym piątkiem miesiąca od godz. 16.45 do 17.45;
- czwartek –  pierwszy czwartek miesiąca; modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne wraz z nabożeństwem majowym o godz. 18.00 i msza św.;
- piątek – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba; pierwszy piątek miesiąca; rano msza św. o godz. 7.00, po południu adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo majowe i msza św. o godz. 18.00.
Rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego.
Składka na tacę przeznaczona jest na misje; odwiedziny chorych przez kapłana od godz. 8.00;
- sobota – pierwsza sobota miesiąca; msza św. o godz. 7.30, po niej różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.
Po nabożeństwie spotkanie formacyjne Pomocników Maryi na plebanii;
- niedzielaUroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego; msze święte o 7.00, 10.00 i 16.00; nabożeństwo majowe o godz. 15.30.

3. Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni w minionym tygodniu, Państwu z rejonu Osada: Kwit nr 66, Kamiński nr 207, Tudaj nr 194, Wnęk nr 236.
W przyszłą sobotę o przygotowanie naszej świątyni proszę Państwa z rejonu Jachlówka: Kurowski nr 22, Kołodziej, Arendarski nr 21, Kołodziej nr 21, Szumacher nr 94.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA
Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia
ul. Siostry Faustyny 3, 30-420 Kraków, Poland
tel. (+48 12) 351 88 00, noclegi: (+48 12) 351 88 40
www.faustyna.pl; www.krakow.faustyna.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rev. Ks. Jerzy Kulpa
proboszcz parafii pw. NMP Częstochowskiej
Gaboń 221
33-388 Gołkowice Dolne

Czcigodny Księże Proboszczu!

W imieniu Matki Generalnej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia z radością informuję o pozytywnym rozpatrzeniu prośby, dotyczącej przekazania relikwii Siostry Faustyny do kultu publicznego w parafii pw. NMP Częstochowskiej w Gaboniu. Z uwagi na praktykowane w parafii nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i św. Siostry Faustyny przekażemy cząstkę relikwii ex ossibus.
Dziękujemy Księdzu za propagowanie nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego i zaproszenie św. Siostry Faustyny w znaku relikwii do parafii. Wierzymy, że jej fizyczna i duchowa obecność przyczyni się do głębszego poznania przez parafian tajemnicy miłosierdzia Bożego, szerzenia Jezusowego orędzia Miłosierdzia, które zapisała w „Dzienniczku”, a także pogłębionej praktyki nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego w formach, które przekazała. Dzięki temu spełni się pragnienie jej serca, o którym pisała: Pragnę przechodzić świat cały i mówić duszom o wielkim miłosierdziu Boga (Dz. 491). Jest to misja moja w tym i przyszłym życiu (Dz. 1325).
To wydarzenie będzie także wypełnieniem słów św. Jana Pawła II, które wypowiedział podczas ostatniej pielgrzymki do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie: Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście. A na Błoniach krakowskich dodał: Nadszedł czas, aby orędzie o Bożym miłosierdziu wlało w ludzkie serca nadzieję i stało się zarzewiem nowej cywilizacji, cywilizacji miłości.
Niech zatem św. Siostra Faustyna stanie się dla mieszkańców tej parafii przewodniczką prowadzącą do Boga bogatego w miłosierdzie i pośredniczką w wypraszaniu łask. Niech oczekiwanie na jej relikwie będzie czasem głębszego poznania jej osoby i prorockiego orędzia Miłosierdzia przekazanego za jej pośrednictwem współczesnemu światu. Dlatego bardzo prosimy o duchowe przygotowanie parafian na dzień uroczystego przyjęcia św. Siostry Faustyny w znaku relikwii.
Życzymy, aby zaproszenie św. Siostry Faustyny w Roku Miłosierdzia przyniosło błogosławione owoce i przyczyniło się do pogłębienia nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego wśród parafian, czyli stało się stylem ich życia do jakiego zaprasza nas sam Jezus. Niech zatem nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, które dzisiaj decyduje o losach świata i poszczególnych osób, stale ożywia duszpasterstwo w tej parafii. Niech prowadzi wiernych do głębokiej relacji z Panem Jezusem i otwiera na doświadczenie Jego miłosiernej miłości. A obecność św. Siostry Faustyny w cząstce relikwii niech napełni Wasze serca radością, gdyż Pan Jezus powiedział: Ze względu na ciebie udzielam łask całej okolicy (Dz. 719), dla ciebie błogosławię ziemi (Dz. 431).
Serdecznie zapraszamy Księdza wraz z delegacją parafii do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, aby podczas Eucharystii przyjąć św. Siostrę Faustynę w cząstce jej relikwii. Relikwie przekazywane są w klasztornej części Sanktuarium, w kaplicy z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Siostry Faustyny. Eucharystię można celebrować od godz. 8:00 do 11:00. Prosimy o powiadomienie nas o planowanym dniu przyjazdu, dzwoniąc na numer telefonu (12) 351 88 00, kom. 512 732 105 lub przez wysłanie e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Jednym z warunków przekazania relikwii jest ich publiczny kult, dlatego zwracamy się z serdeczną prośbą o umieszczenie relikwii na stałe w kościele w „reliquiarium”, czyli przeszklonej gablocie, w której będą zabezpieczone przed kradzieżą i profanacją. Dzięki temu parafianie będą mieli bezpośredni kontakt ze św. Siostrą Faustyną i będą mogli doświadczać jej przemożnego wstawiennictwa u Boga bogatego w miłosierdzie. Zachęcamy do dalszego systematycznego celebrowania w ciągu roku Mszy św. z kazaniami ku czci Miłosierdzia Bożego i św. Siostry Faustyny z uczczeniem jej relikwii oraz innych nabożeństw, np. we wrześniu z Koronką do Miłosierdzia Bożego, w inne miesiące z Litanią do Miłosierdzia Bożego czy Litanią do św. Faustyny oraz lekturą „Dzienniczka” (na wzór nabożeństw majowych czy czerwcowych).
Uprzejmie informujemy, że relikwie są Bożym darem i nie podlegają opłacie. Jednak przygotowanie relikwii wiąże się z pewnymi kosztami. Będziemy wdzięczne za złożoną na ten cel ofiarę. Można u nas nabyć również pozłacane relikwiarze:
•    relikwiarz «Iskra Miłosierdzia» (wysokość 28 cm) z kapsułą kosztuje 1400 zł, futerał 250 zł
•    relikwiarz «Jezus Miłosierny i św. Siostra Faustyna» (wysokość 40 cm) z kapsułą kosztuje 2000 zł, futerał 250 zł
•    relikwiarz neogotycki z figurką św. Faustyny (wysokość 38 cm) z kapsułą kosztuje 1200 zł, futerał 250 zł.
Łączymy serdeczne pozdrowienia dla Księdza Proboszcza i całej Wspólnoty Parafialnej oraz zapewniamy o naszej modlitwie przed słynącym łaskami obrazem Jezusa Miłosiernego i przy grobie św. Siostry Faustyny w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.
 
s. M. Ignacja Bazan

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacja dotycząca udziału w ŚDM w Krakowie

    Dekanalny Duszpasterz Młodzieży i Komitet Parafialny ŚDM informuje, że nadal jest możliwość wyjazdu naszej młodzieży na centralne uroczystości ŚDM do Krakowa. W tym celu należy dokonać internetowej rejestracji wybierając odpowiedni pakiet, Z Dekanatu Stary Sącz organizowany jest wspólny wyjazd na cały tydzień lub na weekend.
    Koszt pakietu tygodniowego A1 wynosi 620 zł od osoby, natomiast koszt pakietu na weekend B1 wynosi 310 zł od osoby. Szczegółowe informacje można uzyskać u osób z Komitetu Parafialnego /Halina Cabała, Marcin Babik, Joanna Job/ lub u ks. proboszcza.
    Ze względów organizacyjnych prosimy młodzież o zgłaszanie się na wyjazd w terminie do 15 maja.
    Osoby chętne w wieku od 14 do 30 roku życia mogą zgłaszać się u księży przekazując swoje dane z dowodu osobistego oraz mail i nr telefonu kontaktowego. Osoba niepełnoletnia musi mieć ze sobą pełnoletniego opiekuna, tej samej płci. Przy zgłoszeniu należy podać wybraną opcję uczestnictwa. Wpłata pieniędzy od młodzieży u księdza przewidziana jest do końca maja.