Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXX niedziela zwykła
26. 10. 2014 r.

 

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła; msze św. o 7.00, 10.00 i 16.00; nabożeństwo różańcowe  o 15.30. Na mszy o 10 w liturgii uczestniczą dzieci ze scholi i DSM. Po mszy św. spotkanie DSM wraz z rodzicami na plebanii.
Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej o godz. 17.00 na plebanii.

2. W liturgii w tym tygodniu:

Jeszcze do piątku trwają październikowe nabożeństwa różańcowe; codziennie o godz. 17.00. Po różańcu msza św.

- wtorek – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza;
- środa – skrócona nowenna do MB NP., różaniec św. i msza św. o godz. 17.00. Od godz. 15.30 do 17.00 spowiedź św. przed Uroczystością Wszystkich Świętych.
- piątek – zakończenie nabożeństw różańcowych. Od godz. 8.00 rano będą odwiedzeni chorzy w parafii;
- sobota –  Uroczystość Wszystkich Świętych; pierwsza sobota miesiąca; msze święte o godz. 8.00 i 11.00; o godz. 14.00 nabożeństwo słowa Bożego z kazaniem po czym procesja z modlitwą różańcową na cmentarzu; po powrocie z cmentarza msza św. recytowana. Przed kościołem przeprowadzana będzie kwesta do puszek na rzecz WSD w Tarnowie / 1 i 2 listopada/;
- niedziela – pierwsza niedziela miesiąca, adoracyjna; nabożeństwo zmiany tajemnic różańcowych po prymarii; Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny); msze św. o 7.00, 10.00 i 16.00, o 15.30 różaniec za zmarłych; podczas nabożeństw świeci się paschał, umieszczając go obok ołtarza. Cd kwesty do puszek na WSD w Tarnowie.

Odpusty za zmarłych: wierni, którzy nabożnie odwiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust dla duszy w czyśćcu cierpiącej (zwykłe warunki). Odpust ten od 1 do 8 listopada jest zupełny, a w pozostałe dni w roku cząstkowy; dla jednej duszy w ciągu dnia. Wierni, którzy w Dzień Zaduszny odwiedzą kościół w celu przyjścia z pomocą duszom zmarłych i odmówią: Ojcze nasz i Wierzę w Boga, mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami ( stan łaski uśw., komunia św., modlitwa w intencjach Ojca św., np. Ojcze nasz, Zdrowaś Mario lub inna; dodatkowo wymagane jest wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, również lekkiego).

3. Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni Państwu z rejonu Opalana: Job nr 112, Potoniec nr 150, Pasoń nr 149, Dobosz nr 318.
W przyszłym tygodniu, w piątek przed Uroczystością Wszystkich Świętych do posprzątania świątyni proszę Państwa z rejonu Opalana: Dobosz nr 301, Maciejczyk nr 310, Gierczyk nr 61, Słowik nr 140.

Inne:  - tzw. wypominki za zmarłych zapisywane będą do księgi w kancelarii parafialnej, po nabożeństwach. Formularze wspominkowe wyłożone są na klęcznikach z przodu kościoła
- trwają zapisy na parafialną pielgrzymkę do sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie, w dniu 15 listopada, w ramach diecezjalnych uroczystości 100- lecia męczeńskiej śmierci. Zapisy na autobus w zakrystii, koszt 20 zł.