Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Niedziela Palmowa
29.03.2015 r.

1. Dziś Niedziela Palmowa Męki Pańskiej; msze św. o 7.00, 10.00 i 16.15; nabożeństwo Gorzkich Żali o 15.30. Poświęcenie palm i procesja z palmami wokół kościoła o godz. 10.00. Czytana jest historia Męki Pańskiej /Pasja/.
Diecezjalne obchody ŚDM w Tarnowie. Składka na tacę przeznaczona jest na WSD w Tarnowie. Po mszy o 10 spotkanie DSM na plebanii.
Po mszy św. o godz. 17 spotkanie Rady Parafialnej na plebani.

2. W liturgii w tym tygodniu:

- środa – nowenna do M. B. N.P. i msza św. o godz. 18.00;
Od godziny 8.00 przedświąteczne odwiedziny chorych.
Po wieczornym nabożeństwie spotkanie formacyjne LSO;
- Wielki Czwartek –  rano w katedrze w Tarnowie odprawia się Mszę św. Krzyżma, podczas której Ks. Biskup błogosławi oleje używane do namaszczenia chorych i krzyżmo służące do namaszczania podczas święceń kapłańskich, chrztu i bierzmowania. Duchowieństwo diecezjalne odnowi przyrzeczenia kapłańskie. O godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po przeniesieniu Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do ciemnicy adoracja trwać będzie do końca obecności wiernych.  Za odśpiewanie w sposób uroczysty ”Przed tak wielkim Sakramentem” wierni mogą zyskać odpust zupełny. W tym dniu należy udekorować krzyże i krzyż misyjny przed kościołem.
- Wielki Piątek – od godz. 8.00 rozpoczynamy adorację – poprowadzi ją DSM, o godz. 9.00 młodzież i LSO, a o godz. 10.00 adorację przeprowadzi Grupa Misyjna i SKC. W tym dniu zachowujemy post ścisły (całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i tylko trzy posiłki w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta; od tego postu osoby od 18 roku życia aż do 60 nie mają dyspensy;  o 17.00 odprawimy Drogę Krzyżową /wraz z dziećmi kl. VI/ i rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego; o godz. 18.00 rozpocznie się Liturgia Wielkiego Piątku; po przeniesieniu Najśw. Sakramentu w monstrancji do Grobu Pańskiego odśpiewamy Gorzkie Żale  – w trakcie adorujemy krzyż; za uczestnictwo w adoracji krzyża można zyskać odpust zupełny; adoracja przy grobie trwać będzie do końca obecności wiernych w kościele. O godz. 20.00 spotkanie młodzieży na plebanii, a o godz. 21.00 adoracja młodzieżowa /ze szczególną modlitwą w int. ŚDM w Krakowie/.  Od wieczornej liturgii do Wigilii Paschalnej w sobotę klękamy przed krzyżem. Ofiary składane podczas adoracji krzyża w W. Piątek i W. Sobotę przeznaczone są jak co roku dla Ziemi Świętej. Komunii św. udziela Kościół wiernym tylko w trakcie liturgii Męki Pańskiej; chorym, którzy nie mogą uczestniczyć w tym obrzędzie, można zanieść Eucharystię o każdej porze dnia. W W. Piątek Kościół powstrzymuje się od sprawowania mszy świętej. Tradycyjnie jak co roku prosimy serdecznie OSP w Gaboniu o pełnienie zaszczytnej warty honorowej przy grobie Pana Jezusa. Przypominam także dzieciom o tzw. skarbonkach wielkopostnych, które można złożyć przy grobie Pana Jezusa, a których zawartość przeznaczona jest dla SKC;
- Wielka Sobota – Wigilia Paschalna; do Wigilii wielkanocnej Komunii św. można udzielać tylko w formie Wiatyku; od godz. 8.00 rano trwać będzie adoracja Najśw. Sakramentu w grobie Pańskim. Adorację rozpocznie Rycerstwo Niepokalanej, a o godz. 9.00 modlitwę poprowadzi Caritas. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje więc cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Pamiętajmy o tym kiedy przyjdziemy święcić pokarmy. Warto i w tym dniu zachować post powstrzymując się od pokarmów mięsnych – aż do rezurekcji. Poświęcenie pokarmów będzie odbywać się o godzinie: 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 i 14.00; będzie także można pobierać poświęconą wodę – przed wejściem do kościoła, przy schodach. Po godz. 14.00 odbędzie się sprzątanie kościoła ( nadal proszę o zachowanie ciszy ponieważ trwać będzie adoracja). O godz. 19.30 nowenna do Miłosierdzia Bożego, a o godz. 20.00 gromadzimy się ze świecami  przed świątynią, gdzie rozpoczną się obrzędy Wigilii Paschalnej – Triduum kończy uroczysta procesja rezurekcyjna.
- Wielkanoc – i pierwsza niedziela miesiąca – po prymarii zmiana tajemnic różańca św. dla Bractwa Żywego Różańca; msze święte o godzinie: 7.00, 10.00, o godz. 15 msza św. połączona z zawarciem związku małżeńskiego  i o 16.30 w połączeniu z nieszporami – udzielony zostanie sakrament chrztu św. dziecku;
- Poniedziałek Wielkanocny – drugi dzień świąt; msze św. o 7.00, 10.00 i 15.00; czytany będzie list Dziekana Wydziału Teologicznego UP JPII Sekcja w Tarnowie; składka na tacę przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. Na mszy o godz. 10.00 zostanie udzielony chrzest św. dziecku.
 
3. Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni w minionym tygodniu, Państwu z rejonu Przychód: Cebula nr 334, Grabski nr 70, Augustyn nr 165, Zieliński nr 304.
W Wielką Sobotę o przygotowanie naszej świątyni proszę Państwu z rejonu Przychód: Zieliński nr 228, Zieliński nr 43, Tudaj nr 74, Tudaj nr 72, Godoń nr 27, Pustułka nr 137.

Różne:
- w Gościu Niedzielnym dołączona jest dzisiaj płyta dvd z filmem: „Pasja” Mela Gibsona
- spowiedzi wielkopostne w dekanacie: Wielki Wtorek – Stary Sącz, Miłosierdzie Boże.
- dekorację tzw. ciemnicy i grobu Pana Jezusa przygotowują w tym roku rodzice i młodzież Kl. III gimnazjum /można to uczynić już po wieczornym nabożeństwie we wtorek/