Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIX niedziela zwykła
16.10.2016 r.

 

1. Dziś msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 16.00; o godz. 15.30  nabożeństwo różańcowe poprowadzi Stowarzyszenie Rodzin Katolickich – po mszy św. spotkanie formacyjne.
Rozpoczęcie nowenny do św. Jana Pawła II przed jego liturgicznym wspomnieniem /w naszej diecezji przypada 25 października/.

2. W liturgii w tym tygodniu:

- poniedziałek – wspomn. św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.;
- wtorek – święto św. Łukasza Ewangelisty;
- środa – skrócona nowenna do MB NP., różaniec św. w intencjach Matki Bożej o godz. 17.30, który poprowadzi Stowarzyszenie Rycerstwa Niepokalanej i msza św. /po nabożeństwie krótkie spotkanie formacyjne/. Z racji trzeciej środy miesiąca składka na działalność parafialnej Caritas;
- czwartek – wspomn. św. Jana Kantego, prezb.; nabożeństwo różańcowe o 17.30 poprowadzi DSM;
- piątek – wspomn. bł. Jakuba Strzemię, bpa; nabożeństwo różańcowe poprowadzi młodzież klas I i II gimnazjum;
- sobota – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie; nabożeństwo różańcowe poprowadzi LSO.
- niedziela – msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 16.00; o godz. 15.30 nabożeństwo różańcowe, które poprowadzi parafialna Caritas; po mszy św. spotkanie formacyjne na plebani.
Światowy Dzień Misyjny i rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego. Taca zbierana będzie na misje z przeznaczeniem na fundusz papieski.

3. Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni w minionym tygodniu Państwu z rejonu Ćwierci: Szumacher nr 314, Sutor, Gałysa nr 10; Grabski nr 95, Stępka nr 77.
O posprzątanie świątyni w przyszłą sobotę proszę Państwa z rejonu Ćwierci: Adamczyk nr 11, Kowalczyk nr 179, Rams nr 181, Szumacher nr 232.

Inne:
- ze względu na wcześniejsze spotkanie z Ks. Bpem Ordynariuszem , które odbędzie się w poniedziałek 7 listopada w Opoce w Starym Sączu, a tematem jego będzie zbliżająca się wizytacja kanoniczna naszego dekanatu i naszej parafii, zapowiadane spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się dopiero w niedzielę 13 listopada o godz. 17.00.
- jak co roku nadchodzi czas zamawiania tzw. wypominków listopadowych i rocznych za naszych zmarłych. Dokonujemy tego w kancelarii parafialnej po nabożeństwach wieczornych. Stosowne druki wyłożone są na stolikach pod chórem.
- zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, we  środę 19 października o godz. 15.30 /zysk przeznaczony jest dla Kościoła misyjnego/